درقاب رسانه


چندرسانه ای
کاور پارچه ای

خدمات کاربردی

 

آمار کاربران

چرت روزانه، خطری جدی برای سلامت مغز


 

 

چرت روزانه، خطری جدی برای سلامت مغز,تندیس,لوح تقدیر,ثامن صنعت شرق,ثامن صنعت,کالای ایرانی,قاب,تابلو,تندیس مذهبی,نشان سینه , بج سینه,سردیس,هدیه,صنایع دستی,مصطفی رنگی

یافته‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهند افرادی که دربازه‌های زمانی مختلفی در روز چرت می‌زنند بیش از دیگران در آینده درمعرض ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال مغز قرار می‌گیرند.

به گزارش عصر شهروند، مطالعات نشان می‌دهند افرادی که شب‌ها به میزان کافی استراحت نمی‌کنند دچار مشکل انباشت مواد سمی درمغز می‌شوند که به تدریج آن‌ها را در معرض خطر ابتلا به بیماری آلزایمر قرار می‌دهد.

خواب ناکافی در شب سبب احساس خواب آلودگی روز و نیاز به چرت زدن می‌شود و به این ترتیب فرد سلول‌های مغزی افراد آسیب می‌بیند.

این یافته‌ها حاصل مطالعه دانشمندان روی بیش از ۱۰۰ نفر از افراد سالخورده و بررسی الگوی خواب و بیداری آن‌ها بوده است.

بنا بر نتایج به دست آمده افرادی که کیفیت خواب مناسب ندارند بیش از دیگران دچار رشد پروتئین سمی درمغزشان بوده‌اند.

از جمله پروتئین‌های سمی تولید شده در مغز، tau را می‌توان نام برد که ارتباطی مستقیم با ابتلای افراد به بیماری آلزایمر دارد.

چرت زدن روزانه حداکثر به میزان ۱۰ دقیقه در طول روز برای رفع خستگی و افزایش سلامت جسم بسیار مفید است، اما بیش از این میزان یا چرت زدن متناوب در طول روز می‌تواند زنگ خطر ابتلای افراد به بیماری آلزایمر باشد.

به گفته محققان فقدان خواب عمیق زمینه ساز تولید پروتئین‌های سمی درمغز و نابودی نورون‌های مغزی می‌شود.

یافته‌های این تحقیق درمجله (Science Translational Medicine) به چاپ رسیده است.

کارشناسان مرکز پزشکی خواب دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس آمریکا اعلام کرده‌اند میزان ساعت خواب و بیداری افراد رابطه‌ای مستقیم با تولید پروتئین Tau درمغز انسان دارد.

به طور کلی همزمان با افزایش سن میزان ساعت خواب افراد به ویژه خواب عمیق در آن‌ها کاهش می‌یابد، به طور معمول کم خوابی در مردان از ۳۰ سالگی و در زنان از ۵۰ سالگی شروع می‌شود.

درمطالعه‌ای همسو دانشمندان دریافت ند آن دسته از افراد که درطول روز به میزان زیاد چرت می‌زنند سه برابر بیش ازدیگران دارای پروتئین سمی بتاآمیلوئید درمغزشان بوده‌اند.

کارشناسان بررسی الگوی خواب و بیداری افراد را راهکاری فوق‌العاده برای شناسایی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر معرفی کرده‌اند که حالت غیرتهاجمی اما اثربخش در شناسایی این بیماری دارد.

آلزایمر همه ساله بسیاری از افراد سراسر جهان را مبتلا می‌کند، روند پیشرفت بیماری آلزایمر بدون نشانه و به آرامی است که حدود بیست سال به طول می‌انجامد.

کارشناسان اعتقاد دارند با بررسی وضعیت سلامت افراد می‌توان از سال‌ها پیش از شروع بیماری آن را شناسایی و اقدام‌های پیشگیرانه برای مقابله با آن را انجام داد.

یکی از روش‌های مقابله با ابتلا به بیماری آلزایمر تنظیم ساعت خواب و بیداری افراد است. استراحت کافی به میزان هشت ساعت در طول شب می‌تواند سبب مقابله با تولید پروتئین سمی در مغز شود.

کارشناسان در جریان این پژوهش به مدت یک هفته وضعیت الگوی خواب و بیداری حدود ۱۱۹ نفر را بررسی کرده‌اند. دانشمندان برای بررسی میزان پروتئین سمی تولید شده در مغز این افراد را با استفاده از فناوری اسکن PET مورد ارزیابی و سطح پروتئین بتا آمیلیوئید و تئو را مورد ارزیابی قرار داده‌اند.

محققان امیدوار هستند در آینده با استفاده از این یافته‌ها روش‌های جدیدی برای پیشگیری و درمان آلزایمر پیدا کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

گروه تولیدی ثامن صنعت شرق، مجهزترین مرکز تولید و پخش هدایای نفیس تبلیغاتی ، شامل:

 

تندیس پلکسی, تندیس مذهبی, لوح تقدیر, لوح یادبود, لوح مذهبی, لوح ملی, انواع قاب های

 

نفیس و تابلوهای مذهبی و همچنین مدال و نشان سینه می باشد.

 

ارسال به تمام نقاط ایران در کمترین زمان ممکن

 

تلفن:051-38420339   شماره همراه تلگرام:09155136676 - مصطفی رنگی

 

https://www.samensanatshargh.com مصطفی رنگی,تندیس مذهبی,ثامن صنعت شرق,ثامن صنعت,نفیس باکس,قاب,تابلو,تندیس,لوح تقدیر,نشان سینه,سردیس,هدیه,صنایع دستی,مصطفی رنگیارسال شده در مورخه : يكشنبه، 23 دي ماه، 1397 توسط admin  چاپ مطلب

مرتبط باموضوع :

 خرید جدید ” پرسپولیس ” دچار دردسر شد !  [ پنجشنبه، 21 تير ماه، 1397 ] 110 مشاهده
 5 نشانه کمبود مواد مغذی در چهره شما  [ سه شنبه، 23 خرداد ماه، 1396 ] 181 مشاهده
 عکس جالب سیر تکامل ژیان  [ شنبه، 21 مهر ماه، 1397 ] 118 مشاهده
 بازیگر طنز ایرانی عزادار شد | عکس  [ شنبه، 3 تير ماه، 1396 ] 213 مشاهده
 جزئیات فنی زلزله دیشب / توان زلزله ۷.۵ ریشتر  [ پنجشنبه، 30 آذر ماه، 1396 ] 28 مشاهده